REKLAMA
REKLAMA
siewnik zbożowy poznaniak

Jaki siewnik zbożowy kupić?

Siewniki zbożowe to narzędzia rolnicze, bez których gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną nie ma racji bytu. Zadaniem ich jest sprawny i efektywny wysiew nasion do gleby. Swoje zastosowanie siewniki znalazły nie tylko do wysiewania zbóż lecz również traw, rzepaku, kukurydzy, słonecznika, buraka, a nawet czosnku. Narzędzia te dostarczają na określony teren uprawny ustaloną ilość nasion i równomiernie je rozmieszczają.

Kontynuuj czytanie
BHP przy opryskach

Zasady BHP podczas wykonywania oprysków rolniczych.

Czynności związane z wykonywaniem oprysków w gospodarstwie rolnym niosą za sobą wiele niebezpieczeństw dla zdrowia i życia rolnika wykonującego te zabiegi. Związane jest to głównie z tym, że środki chemiczne stosowane do sporządzania zawiesin zawierają substancje aktywne działające na szkodniki, choroby i chwasty. Organizm operatora jest narażony na wchłanianie tych niebezpiecznych substancji. Najbardziej narażona jest skóra lecz narażone są również błony śluzowe, układ oddechowy i pokarmowy.

Kontynuuj czytanie
Opryskiwacz

Jaki opryskiwacz wybrać do swojego gospodarstwa rolnego.

Opryskiwacz to narzędzie służące do wykonywania zabiegów mających na celu ochronę oraz zasilanie roślin uprawianych w gospodarstwie rolnym lub sadowniczym. Zasada działania każdego opryskiwacza hydraulicznego jest bardzo podobna – ze zbiornika, w którym znajduje się woda zmieszana ze środkiem chemicznym pompa hydrauliczna pod wysokim ciśnieniem podaje tenże płyn do rozpylaczy, które opryskują mgiełką cieczy rośliny uprawne.

Kontynuuj czytanie
Minikoparka

Co potrafi minikoparka?

Gdzie duża koparka nie wjedzie – tam minikoparkę czas wysłać. Najważniejszą zaletą tych maszyn jest ich kompaktowa budowa, która pozwala na wykonanie prac niedostępnych dla innego, większego sprzętu z racji ich rozmiarów. Czasem chodzi o gabaryty a czasem o masę własną. Są prace, które odbywają się wewnątrz budynków lub tam gdzie nie wolno uszkodzić terenu dużym ciężarem. Wówczas niezbędna jest minikoparka.

Kontynuuj czytanie
minikoparka JCB

Minikoparka – wynajem czy zakup?

Minikoparki to maszyny, których efekty pracy nie są wcale takie „mini”. Nazywane także kompaktowymi często dorównują swoimi umiejętnościami dużym koparkom a nawet niekiedy są bardziej skuteczne. Są jednymi z najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych przez firmy budowlane. Aby wykonać prace ziemne takim sprzętem należy zakupić go lub równie dobrze można skorzystać z wynajmu. Zakup minikoparki to duży wydatek natomiast zakup nowej minikoparki to bardzo duży wydatek – w obu przypadkach warto przemyśleć sprawę wynajmu.

Kontynuuj czytanie
Denison maszyny budowlane

Denison – firma pierwszego wyboru maszyn budowlanych

Firma Denison jako główny profil działalności posiada sprzedaż i wynajem maszyn budowlanych. Wiodącą marką wybrano JCB i na maszynach tego producenta skupiona jest główna uwaga. W ofercie pojawiają się również maszyny bardzo popularnych marek takich jak: Manitou, Komatsu, Caterpillar, Takeuchi, Kubota i Yanmar. Firma oferuje również szeroką gamę części zamiennych i usługi serwisowe.

Kontynuuj czytanie