BHP przy opryskach

Zasady BHP podczas wykonywania oprysków rolniczych.

Czynności związane z wykonywaniem oprysków w gospodarstwie rolnym niosą za sobą wiele niebezpieczeństw dla zdrowia i życia rolnika wykonującego te zabiegi. Związane jest to głównie z tym, że środki chemiczne stosowane do sporządzania zawiesin zawierają substancje aktywne działające na szkodniki, choroby i chwasty. Organizm operatora jest narażony na wchłanianie tych niebezpiecznych substancji. Najbardziej narażona jest skóra lecz narażone są również błony śluzowe, układ oddechowy i pokarmowy.

Kontynuuj czytanie
Opryskiwacz

Jaki opryskiwacz wybrać do swojego gospodarstwa rolnego.

Opryskiwacz to narzędzie służące do wykonywania zabiegów mających na celu ochronę oraz zasilanie roślin uprawianych w gospodarstwie rolnym lub sadowniczym. Zasada działania każdego opryskiwacza hydraulicznego jest bardzo podobna – ze zbiornika, w którym znajduje się woda zmieszana ze środkiem chemicznym pompa hydrauliczna pod wysokim ciśnieniem podaje tenże płyn do rozpylaczy, które opryskują mgiełką cieczy rośliny uprawne.

Kontynuuj czytanie
Minikoparka

Co potrafi minikoparka?

Gdzie duża koparka nie wjedzie – tam minikoparkę czas wysłać. Najważniejszą zaletą tych maszyn jest ich kompaktowa budowa, która pozwala na wykonanie prac niedostępnych dla innego, większego sprzętu z racji ich rozmiarów. Czasem chodzi o gabaryty a czasem o masę własną. Są prace, które odbywają się wewnątrz budynków lub tam gdzie nie wolno uszkodzić terenu dużym ciężarem. Wówczas niezbędna jest minikoparka.

Kontynuuj czytanie
minikoparka JCB

Minikoparka – wynajem czy zakup?

Minikoparki to maszyny, których efekty pracy nie są wcale takie „mini”. Nazywane także kompaktowymi często dorównują swoimi umiejętnościami dużym koparkom a nawet niekiedy są bardziej skuteczne. Są jednymi z najpopularniejszych maszyn wykorzystywanych przez firmy budowlane. Aby wykonać prace ziemne takim sprzętem należy zakupić go lub równie dobrze można skorzystać z wynajmu. Zakup minikoparki to duży wydatek natomiast zakup nowej minikoparki to bardzo duży wydatek – w obu przypadkach warto przemyśleć sprawę wynajmu.

Kontynuuj czytanie
Denison maszyny budowlane

Denison – firma pierwszego wyboru maszyn budowlanych

Firma Denison jako główny profil działalności posiada sprzedaż i wynajem maszyn budowlanych. Wiodącą marką wybrano JCB i na maszynach tego producenta skupiona jest główna uwaga. W ofercie pojawiają się również maszyny bardzo popularnych marek takich jak: Manitou, Komatsu, Caterpillar, Takeuchi, Kubota i Yanmar. Firma oferuje również szeroką gamę części zamiennych i usługi serwisowe.

Kontynuuj czytanie
Rębak Albach Diamant 2000

Dane techniczne – rębak Albach Diamant 2000

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, który rębak jest najwydajniejszą – maksymalny przepływ do 380 m3 na godzinę – oraz najelastyczniejszą maszyną na świecie to dobrze trafiliście. Albach Diamant 200 za pomocą jednego przycisku jest w stanie w ciągu 20 sekund doprowadzić tę maszynę do stanu gotowości jeżeli chodzi o zrębkowanie lub jazdę. W czasie jazdy możliwe jest osiągnięcie prędkości nawet do 70 km/h co znacznie ułatwia i skraca czas przejazdów na miejsce pracy.

Kontynuuj czytanie
jaką minikoparkę kupić

Jaką minikoparkę kupić?

Minikoparka, wbrew pozorom, jest maszyną o bardzo dużych możliwościach. Wykorzystują ją nie tylko firmy budowlane lecz coraz częściej prywatni użytkownicy zamierzający rozpocząć budowę domu. . Wykorzystuje się ją w pracach wykopowych prowadzonych w miejscach niedostępnych dla dużych koparek. Bardzo często zastępuje również tzw. koparkę ręczną, czyli człowieka z łopatą. Jest niezastąpiona w firmach wykonawczych zajmujących się układaniem instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazowych i ciepłowniczych.

Kontynuuj czytanie