Rolnictwo ekologiczne

Maszyny w rolnictwie ekologicznym. Jakie wybrać?

Ludzie zwracają coraz większą uwagę na to, co jedzą i skąd pochodzi żywność trafiająca na ich stoły. Dlatego rolnictwo ekologiczne zyskuje na popularności i coraz bardziej się opłaca. Różni się jednak dość znacznie od tradycyjnego prowadzenia upraw, zwłaszcza jeśli chodzi o użycie sprzętu. Jakie maszyny w rolnictwie ekologicznym są najważniejsze?

Kontynuuj czytanie
REKLAMA
Miejsce na Twoją reklamę
Kombajn zbożowy

Jaki kombajn zbożowy kupić do swojego gospodarstwa?

Najbardziej trafną odpowiedzią na pytanie jaki kombajn zbożowy kupić jest zdanie – komfortowy z nowoczesną technologią. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór maszyn żniwnych. Każda z nich wzbogacana jest o coraz to nowsze wersje wyposażenia oraz dodatkowe opcje. Wybór jednakże zazwyczaj pada na taki kombajn, który najlepiej sprosta wymaganiom profilu gospodarstwa lub świadczonych usług.

Kontynuuj czytanie
Ritchie Bros aukcje

10 powodów, dla których warto kupować sprzęt używany na aukcjach internetowych

Kupując używany sprzęt ciężki, ciężarówki i inne aktywa przemysłowe, niektórzy nabywcy ograniczają się do kanałów zakupu, które są im wygodne i/lub znane: prywatni sprzedawcy lub dealerzy i brokerzy.
Ale są też inne popularne kanały, z których kupujący mogą skorzystać – na przykład aukcje internetowe, strony internetowe z ofertami sprzętu i platformy handlowe online – które oferują szeroki wybór sprzętu. Jednak to, którą metodę zakupu wybierzesz, powinno być oparte na Twoich potrzebach, tj.: cena, wybór, szybkość, usługi i inne.

Kontynuuj czytanie
REKLAMA
Miejsce na Twoją reklamę
siewnik zbożowy poznaniak

Jaki siewnik zbożowy kupić?

Siewniki zbożowe to narzędzia rolnicze, bez których gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną nie ma racji bytu. Zadaniem ich jest sprawny i efektywny wysiew nasion do gleby. Swoje zastosowanie siewniki znalazły nie tylko do wysiewania zbóż lecz również traw, rzepaku, kukurydzy, słonecznika, buraka, a nawet czosnku. Narzędzia te dostarczają na określony teren uprawny ustaloną ilość nasion i równomiernie je rozmieszczają.

Kontynuuj czytanie
BHP przy opryskach

Zasady BHP podczas wykonywania oprysków rolniczych.

Czynności związane z wykonywaniem oprysków w gospodarstwie rolnym niosą za sobą wiele niebezpieczeństw dla zdrowia i życia rolnika wykonującego te zabiegi. Związane jest to głównie z tym, że środki chemiczne stosowane do sporządzania zawiesin zawierają substancje aktywne działające na szkodniki, choroby i chwasty. Organizm operatora jest narażony na wchłanianie tych niebezpiecznych substancji. Najbardziej narażona jest skóra lecz narażone są również błony śluzowe, układ oddechowy i pokarmowy.

Kontynuuj czytanie