Używane ciężarówki – na co zwrócić uwagę

Jeśli pracujesz w świecie transportu i logistyki, to wiesz, że aby zagwarantować dobrą usługę, najważniejszą rzeczą jest posiadanie floty niezawodnych, wysokiej jakości ciężarówek i ciągników.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że zakup nowej ciężarówki będzie najlepszą opcją, aby zapewnić płynne działanie firmy. Nie należy jednak postępować zbyt pochopnie, ponieważ zakup używanego samochodu ciężarowego takich znanych marek jak DAF XF , Mercedes Benz Actros i Volvo FH wiąże się z kilkoma korzyściami.


Oszczędność pieniędzy przy zakupie pojazdu, ubezpieczenia i obsłudze technicznej

Nie ulega wątpliwości, że zakup używanego samochodu ciężarowego jest tańszy niż zakup nowego samochodu ciężarowego, a zakup używanych pojazdów pozwala zaoszczędzić do 30% pieniędzy, bez pogorszenia jakości i niezawodności. Używane pojazdy w wieku do 5 lat są uważane za stosunkowo nowe i mają już za sobą okres najwyższej amortyzacji, co oznacza, że ich wartość nie spadnie tak szybko jak w przypadku nowych pojazdów.

Ponadto używane ciężarówki są zazwyczaj tańsze pod względem ubezpieczenia i finansowania.

Kupując pojazd, który był już używany, można również zaoszczędzić na konserwacji. Ważne jest, aby upewnić się, że pojazd przeszedł przeglądy i obsługę techniczną zalecaną przez producenta w certyfikowanych warsztatach w celu zagwarantowania jego niezawodności, aby uniknąć awarii i kosztownych napraw, które mogłyby zakłócić prawidłowe funkcjonowanie firmy. Ponadto ciężarówki używane mają certyfikowaną historię, która zmniejsza ryzyko zakupu pojazdu, który przeszedł poważne naprawy.

Renomowane marki, takie jak DAF i Volvo, utworzyły sieci serwisowe na całym świecie z szerokim zakresem usług dla swoich pojazdów, wykonywanych przez wyspecjalizowanych techników, co zapewnia nam regularną obsługę techniczną, niezawodną diagnostykę i naprawy, a także stosowanie oryginalnych części zamiennych.

Więcej opcji, więcej modeli i więcej marek do wyboru

Na rynku używanych samochodów ciężarowych istnieje większa oferta marek i modeli, dzięki czemu zyskujesz opcje i elastyczność. Pozwoli Ci to znaleźć najlepszą opcję dla swoich potrzeb i nie będziesz ograniczony do modeli i opcji oferowanych przez producenta. Daje to również możliwość zakupu dodatkowych pojazdów, a tym samym rozszerzenia floty ciężarówek bez konieczności inwestowania dużych kwot w nowe pojazdy.

Na przykład, jeśli szukasz idealnej ciężarówki na długie dystanse, możesz zdecydować się na jeden z tych modeli: DAF XF 480, Mercedes Benz Actros lub Volvo FH ponieważ są one znane z mocnych i wydajnych silników.

Zakup używanego pojazdu daje również możliwość przetestowania marki lub modelu przed dokonaniem zakupu, co jest bardzo korzystne dla firm, które chcą rozszerzyć swoją flotę, oceniając wydajność i niezawodność pojazdu przed dokonaniem poważnej inwestycji w nową jednostkę.

Przyczyń się do bardziej zrównoważonej przyszłości

Obecnie jedną z najbardziej aktualnych kwestii jest zrównoważony rozwój i to, co możemy zrobić, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Wiele firm reklamuje swoją zieloną politykę i redukcję emisji, recykling materiałów i wybór mniej zanieczyszczających technologii produkcji. A kupowanie czegoś używanego, dając drugie życie produktom, jest lepiej postrzegane niż kiedykolwiek.

Rynek pojazdów nie jest tu wyjątkiem. Zakup używanej ciężarówki może być korzystny nie tylko dla kupującego, ale także dla środowiska i pomaga firmie być bardziej zrównoważoną. Zakup używanych ciężarówek jest przyjazny dla środowiska, ponieważ pozwala utrzymać istniejące pojazdy na drogach i zmniejsza potrzebę budowy nowych pojazdów. Kupując pojazd, który był już używany, zmniejszasz zapotrzebowanie na produkcję nowych pojazdów i pomagasz zmniejszyć ślad węglowy swojej firmy. Ponadto używane pojazdy są również atrakcyjną opcją dla klientów poszukujących bardziej zrównoważonych i odpowiedzialnych firm.

Przykłady firm odnoszących sukcesy

Ostatecznie, aby przekonać się o korzyściach płynących z zakupu używanych ciężarówek, wystarczy przeanalizować rzeczywiste przypadki i przykłady dużych firm, które już zdecydowały się na korzystanie z używanych pojazdów. Jednym z najbardziej udanych przykładów jest firma logistyczna YXZ, która zdecydowała się na zakup używanych ciężarówek zamiast nowych, oszczędzając ponad 25% na zakupie swojej floty pojazdów. Oprócz zmniejszonego zapotrzebowania na nowe pojazdy, przekłada się to na większe zadowolenie klientów poprzez wykazanie ich zaangażowania w zrównoważony rozwój i zmniejszenie śladu węglowego.

Opcje zakupu częściowo nowej ciężarówki

Decydując się na używaną ciężarówkę, ważne jest, aby kupić ją od firmy, która oferuje kontrolę swoich pojazdów, ich pełną historię i gwarancję bezpieczeństwa. Założona w 2010 roku firma „Classtrucks ” to firma zajmująca się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych, która posiada ponad 16 700 pojazdów na sprzedaż i rozległą wiedzę na temat każdego z nich. Oferowane są ciężarówki Volvo, Mercedes, MAN i DAF, a także naczepy Schmitz Cargobull i Krone. Pojazdy te były używane i odpowiedzialnie utrzymywane przez jednego właściciela (Girteka Group), dla których możemy zaoferować klientowi historię pojazdu, zdjęcia wnętrza i wyglądu zewnętrznego kabiny, a każda jednostka jest sprawdzana przed oddaniem w ręce klienta zgodnie z 67 punktami jakości.


Podsumowując, szeroka gama opcji, marek i modeli oferowanych na rynku używanych samochodów ciężarowych, zakup modelu  wysokiej jakości marek, takich jak DAF i Volvo, pomaga firmie zaoszczędzić pieniądze na zakupie i obsłudze technicznej pojazdów, przyczyniając się jednocześnie do bardziej zrównoważonej przyszłości. Można również dodać warunki takie jak rozszerzona gwarancja i specjalne warunki finansowania.

Ciężarówka - ogłoszenia na giełdzie maszyn ciężkich: