10 największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie (2018)

10 największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie to jedni z najbardziej renomowanych dostawców ciężkich maszyn i urządzeń budowlanych na rynku światowym. Pod kierownictwem największych na świecie gigantów produkujących maszyny, takich jak Caterpillar ze Stanów Zjednoczonych oraz japońskich Hitachi i Komatsu, tych 10 największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie utrzymało pozycję lidera w 2018 r. I oczekuje się, że będą nadal dominować na rynku dzięki przewidywanemu wzrostowi sprzedaży wynikającemu z szybkiego rozwoju infrastruktury i przemysłu mieszkaniowego na całym świecie.

Analiza globalnego przemysłu produkcji ciężkiego sprzętu

Ciężki sprzęt odnosi się głównie do ciężkich maszyn lub pojazdów, specjalnie zaprojektowanych do wykonywania zadań budowlanych lub innych prac ziemnych. Głównymi produktami biznesowymi do ciężkiego sprzętu są maszyny do betonu, koparki, dźwigi, maszyny drogowe, maszyny do transportu materiałów itp. Inne ciężkie urządzenia przemysłowe mogą również odnosić się do turbin wiatrowych, maszyn górniczych lub maszyn wiertniczych. Według niedawnego raportu Reportlinker, globalny rynek produkcji ciężkiego sprzętu budowlanego ma osiągnąć 230,9 mld USD do 2020 r. Z 181,6 mld USD w 2016 r., Co stanowi imponującą złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 6,2% od 2016 r. Do 2020 r. Szybki rozwój w projektach infrastrukturalnych i strategicznych w budownictwie mieszkaniowym na całym świecie uważa się za kluczowy czynnik napędzający globalny wzrost rynku sprzętu ciężkiego i maszyn budowlanych w okresie prognozy. Rozwój infrastruktury skutkuje wzmożoną działalnością budowlaną, co według prognoz doprowadzi w przyszłości do znacznego zapotrzebowania na ciężki sprzęt budowlany na całym świecie. Geograficznie przewiduje się, że region Azji i Pacyfiku odnotuje najszybszy wzrost, odnotowując CAGR na poziomie 6,6% do 2025 r. Można to przypisać wzrostowi działalności budowlanej w krajach wschodzących, takich jak Chiny, Indie i Malezja. Chiny są największym producentem ciężkiego sprzętu i maszyn budowlanych na świecie od kilku lat. Przewiduje się, że sektor produkcji ciężkiego sprzętu w Chinach będzie odpowiadał za prawie 40% globalnej sprzedaży ciężkiego sprzętu między 2016 a 2021 rokiem. Oczekuje się również, że Europa Zachodnia i Ameryka Północna odnotują niewielki wzrost o około 3% do 4% CAGR do 2020 roku.

Ranking największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie 2018

1. Caterpillar (USA) – sprzedaż w 2017 r .: 26,6 mld USD

Caterpillar Inc to amerykańska firma produkująca maszyny ciężkie, która projektuje, rozwija, produkuje i sprzedaje maszyny przemysłowe, silniki, produkty finansowe i ubezpieczenia klientom na całym świecie. Jedna z największych firm produkcyjnych w USA, Caterpillar jest również firmą z listy Global Fortune 500. Ze sprzedażą i przychodami w wysokości 45,462 miliardów dolarów w 2017 r. Caterpillar jest również największym na świecie producentem maszyn, a także producentem sprzętu budowlanego i górniczego, silników wysokoprężnych i gazowych, przemysłowych turbin gazowych i lokomotyw spalinowych. Żółty gigant kontynuuje dominację jako najlepsza marka sprzętu ciężkiego na świecie w 2018 roku.

2. Komatsu (Japonia) – sprzedaż w 2017 r .: 19,2 mld USD

Komatsu Ltd to japońska międzynarodowa korporacja produkująca sprzęt budowlany, górniczy i wojskowy, a także urządzenia przemysłowe, takie jak maszyny prasujące, lasery i generatory termoelektryczne. Jej siedziba znajduje się w Minato, Tokio, Japonia. Prowadzi działalność produkcyjną w Japonii, Azji, obu Amerykach i Europie. Komatsu jest obecnie drugim co do wielkości producentem maszyn budowlanych i sprzętu górniczego na świecie po Caterpillar. Jednak w Azji Komatsu ma większy udział niż Caterpillar. Prowadzi działalność produkcyjną w Japonii, Azji, obu Amerykach i Europie. Komatsu wśród najbardziej uznanych za doskonałe wyniki wśród 10 największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie.

3. Hitachi (Japonia) – sprzedaż w 2017 r .: 8,3 mld USD

Hitachi Construction Machinery Co. Ltd – firma należąca do grupy Hitachi – jest wiodącym producentem maszyn budowlanych z siedzibą w Japonii. Jest to firma najwyższej klasy, dostarczająca klientom na całym świecie zarówno małe, jak i duże urządzenia do różnorodnych zadań. Głównymi produktami ciężkiego sprzętu i maszyn budowlanych Hitachi są koparki hydrauliczne, sprzęt leśny, żurawie mechaniczne i hydrauliczne, wywrotki górnicze, wywrotki gąsienicowe i ładowarki kołowe.

4. Volvo CE (Sweden) – 2017 sales: $7.8 billion

Volvo Construction Equipment z siedzibą w Göteborgu w Szwecji od dawna należy do 10 największych producentów sprzętu ciężkiego na świecie. Jako region pomocniczy i biznesowy Grupy Volvo, Volvo CE zajmuje się głównie projektowaniem, produkcją i sprzedażą sprzętu dla budownictwa i branż pokrewnych. Będąc liderem wśród czołowych producentów sprzętu ciężkiego, produkty Volvo CE obejmują różnorodne ładowarki kołowe, koparki hydrauliczne, wozidła przegubowe, równiarki samojezdne, zagęszczarki gruntu i asfaltu, układarki, koparko-ładowarki, mini ładowarki i frezarki.

5. Liebherr (Szwajcaria) – sprzedaż w 2017 r .: 7,4 mld USD

Grupa Liebherr jest międzynarodowym producentem sprzętu ciężkiego z siedzibą w Szwajcarii. Ma ponad 100 firm podzielonych na dziesięć działów: roboty ziemne, górnictwo, żurawie samojezdne, żurawie wieżowe, technologie betonowe, żurawie morskie, systemy kosmiczne i transportowe, obrabiarki i systemy automatyki, urządzenia domowe i komponenty. Zatrudnia ponad 42 000 pracowników na całym świecie i została uznana za największego na świecie producenta żurawi w 2017 roku.

6. XCMG (Chiny) – sprzedaż w 2017 r .: 7 mld USD

XCMG Group to chińska międzynarodowa firma produkująca sprzęt ciężki z siedzibą główną w Xuzhou, Jiangsu. XCMG jest jedną z największych firm budowlanych na świecie. Zajmuje 65. miejsce na liście 500 najlepszych chińskich firm, 44. miejsce na liście 100 najlepszych chińskich przedsiębiorstw produkcyjnych i 2 na liście 100 najlepszych chińskich producentów maszyn.

7. Doosan Infracore (Korea Południowa) – sprzedaż w 2017 r .: 6,2 mld USD

Doosan Infracore z siedzibą w Seulu w Korei Południowej jest międzynarodową firmą produkującą różne rozmiary koparek, ładowarek i silników wysokoprężnych, od kompaktowych po duże maszyny. Doosan Infracore staje się jednym z czołowych producentów silników na świecie, opartym na zróżnicowanej gamie produktów wielofunkcyjnych, które mogą sprostać surowszym przepisom ochrony środowiska na świecie.

8. Sany (Chiny) – sprzedaż w 2017 r .: 5,9 mld USD

Sany to chińska międzynarodowa firma produkująca ciężkie maszyny z siedzibą w Changsha w prowincji Hunan. Jest jednym z 10 największych producentów ciężkiego sprzętu na świecie, produkując jedne z najlepszych na świecie maszyn do betonu, koparki, maszyny do podnoszenia, maszyny drogowe, maszyny portowe i turbiny wiatrowe. Sany ma kilkanaście parków przemysłowych w Chinach oraz zakłady produkcyjne w Brazylii, Niemczech, Indiach, Indonezji i Stanach Zjednoczonych. Ta firma produkująca sprzęt ciężki zatrudnia około 90 000 pracowników na całym świecie.

9. John Deere (USA) – sprzedaż w 2017 r .: 5,7 mld USD

John Deere jest amerykańską firmą produkującą maszyny przemysłowe z siedzibą w Moline, Illinois, USA. Produkuje głównie maszyny rolnicze, budowlane i leśne, silniki wysokoprężne, układy przeniesienia napędu (osie, skrzynie biegów, skrzynie biegów) stosowane w ciężkim sprzęcie i sprzęt do pielęgnacji trawników. John Deere, druga co do wielkości firma produkująca ciężkie maszyny w USA, była w 2017 r. Globalną firmą z listy Fortune 500 i sprzedaje swoje maszyny przemysłowe do wszystkich części świata – dominując w globalnym handlu jako kluczowa strategia przeciwko konkurencji.

10. Zoomlion (Chiny) – sprzedaż w 2017 r .: 3,6 mld USD

Zoomlion jest jednym z największych producentów sprzętu ciężkiego w Chinach. Jej siedziba znajduje się w Changsha w prowincji Hunan. Produkty ciężkiego sprzętu i maszyn budowlanych Zoomlion zostały dobrze sprzedane na rynki Bliskiego Wschodu, Ameryki Południowej, Afryki, Azji Południowo-Wschodniej, Rosji, a także wielu wysokiej klasy rynków w USA, Europie i Australii. Firma posiada oddziały w prawie 20 krajach w Azji Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej i Europie itp., A także w parkach przemysłowych i technologicznych we Włoszech, Niemczech, Indiach, Brazylii i na Białorusi, a także w ponad 50 biurach na całym świecie.

Dźwig - ogłoszenia na giełdzie maszyn ciężkich: