Befard – polski producent żurawi oraz próżniowych urządzeń do montażu szkła

Polska firma BEFARD od lat dostarcza nowoczesne rozwiązania związane z rozładunkiem i montażem ciężkich ładunków ciągle zwiększając swoją ofertę wraz z rosnącym zapotrzebowaniem branży budowlanej.

Do głównej gamy produktów naszej marki należą żurawie przeładunkowe typu HDS na samochody dostawcze o ładowności do 3,5 t, samochody ciężarowe i przyczepy samochodowe, a także maszyny do transportu oraz montażu szkła – manipulatory, mini dźwigi oraz chwytaki próżniowe oraz szeroka gama osprzętu hydraulicznego.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez branże budowlaną okienną są mini żurawie BEFARD TB. To doskonałe rozwiązanie do pracy w trudnym terenie z jakim firmy budowlane borykają się każdego dnia. Mini żurawie BEFARD TB dzięki swoim niewielkim wymiarom i podwójnemu zasilaniu mogą pracować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Kolejnym atutem mini żurawi BEFARD TB jest ich sterowanie. Każdy z mini żurawi z serii BEFARD TB posiada w standardzie sterowanie radiowe na pas. Zdalne sterowanie jazdą urządzenia oraz pracą mini żurawia pozwala operatorowi na precyzyjny i bezpieczny montaż, dzięki możliwości  obserwowania w każdej chwili zarówno maszyny i ładunku. Mini żurawie BEFARD TB dzięki swoim sporym zasięgom – nawet do 13 metrów doskonale sprawdzają się przy montażu okien, balustrad, elementów dachowych oraz konstrukcji stalowych.

Najczęściej wybieranym osprzętem dodatkowym do żurawi HDS oraz mini żurawi na podwoziach gąsienicowych są przyssawki z serii BEFARD XP. Chwytaki próżniowe marki BEFARD są dostępne w różnych wariantach zróżnicowanych pod kątem udźwigu oraz ilości ssawek. Poszczególne wersje chwytaków próżniowych BEFARD XP to urządzenia dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

W swojej ofercie firma BEFARD posiada również bestseller wśród manipulatorów do szkła – hydrauliczno-elektryczny robot BEFARD XC na kołach o udźwigach nawet do 800 kg i zasięgach do 4,95 metra.

Kolejnym idealnym rozwiązaniem dla prac w trudnym terenie jest robot montażowy do szkła na podwoziu gąsienicowym BEFARD XGR. Łączy on w sobie mobilność mini żurawi na podwoziach gąsienicowych BEFARD TB z kompaktowością i precyzją ramy robota BEFARD XC. Zasięg robota BEFARD XGR to 4,25 metra a jego maksymalny udźwig to nawet 800 kg. Stosunkowo niewielka waga robota BEFARD XGR pozwala na jego łatwe transportowanie na teren budowy.

Dla klientów zainteresowanych zakupem maszyn firmy BEFARD są dostępne różne formy finansowania – leasing, finansowanie fabryczne 0%, oraz oferty przygotowywane pod różnego rodzaju programy dotacyjne.

Ofertę maszyn z firmy Befard można znaleźć w serwisie ogłoszeniowym Motomaszyny.pl