Agros Wrońscy – nowoczesna firma pomocna na każdym polu.

Pomysłodawcą i założycielem prężnie działającej w dniu dzisiejszym firmy jest Jan Wroński, który jako 23 latek po śmierci ojca stał się głową rodziny i przejął obowiązki gospodarskie. W tamtym czasie pracował jako kierownik warsztatu w pobliskiej spółdzielni produkcyjnej. Nowe doświadczenia z młodzieńczymi marzeniami zainicjowały pomysł o własnej firmie, której celem było i jest do tej pory czynienie życia rolnika łatwiejszym.

W wyniku tych zdarzeń w 1991 roku powstało przedsiębiorstwo „Agros”. Początki działalności kojarzą się z wystawianiem maszyn na podwórku przed domem. Handel maszynami rozpoczął się od prezentacji ciągnika z roztrząsaczem obornika na pobliskich wiejskich targach. Taka forma promocji – prosta lecz skuteczna – zastosowana 30 lat temu pozwoliła zaistnieć firmie na ubogim wówczas rynku maszyn rolniczych.

W dniu dzisiejszym widoczny jest ogrom pracy i pomysłów włożonych w rozwój przedsiębiorstwa Agros. Świadczy o tym między innymi partnerstwo z czołowymi, znanymi na całym świecie markami takimi jak:

  • New Holland
  • Unia Group
  • Kuhn
  • Kongskilde
  • Vaderstad
  • Hardi

Nie brak również współpracy z wiodącymi firmami z polskiego rynku: Pomot, Chojna, Metal Fach, POM Augustów, Pronar i wiele innych.

Sukcesem firmy Agros jest również zapewnienie wysokiej jakości pełnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz dostarczanie na rynek maszyn rolniczych części zamiennych poprzez bogato wyposażony sklep z asortymentem ponad 5 tysięcy dostępnych pozycji, które w połączeniu z doskonałą siecią logistyczną trafiają bardzo szybko do miejsca przeznaczenia w konkurencyjnych cenach.

Wszystko to robione jest z największą troską o klienta i zapewnienie mu możliwości uniknięcia ogromnych i zazwyczaj nieodwracalnych strat jakie często pojawiają się na skutek awarii maszyn podczas szczytu prac polowych.

Firma Agros składa się z wysoce wykwalifikowanych ekspertów branży rolniczej, którzy wiedzę i doświadczenie znakomicie łączą z profesjonalizmem. Indywidualne podejście do każdego klienta świadczy o trafnych wyborach rozwiązań proponowanych w trosce o jego zadowolenie. Swoje usługi serwis firmy Agros świadczy nie tylko na miejscu w swoich oddziałach lecz także z dojazdem do klienta. Dodatkowym atutem jest również mobilny serwis na telefon i ekspresowe dostarczenie części zamiennych.

Wysoce pomocne jest także doradztwo specjalistów przy zakupie sprzętu przez klienta. Właściwa ocena techniczna maszyny pozwala niekiedy na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy ale także czasu i zdrowia przyszłego właściciela sprzętu mechanicznego.

Wszystkie powyższe atuty są zawarte w jakże trafnym motto firmowym, które brzmi:

POMOŻEMY CI NA KAŻDYM POLU!

Motto to zobowiązuje do nieustannego rozbudowywania i aktualizowania oferty zgodnie z zapotrzebowaniem rynku. Celem jest osiągnięcie najwyższego poziomu obsługi w pełnym zakresie prac rolnych.

Firma Argos jest obecna w 4 lokalizacjach na terenie Polski.

Czym mogą pochwalić się właściciele i pracownicy firmy Agros?

Od paru lat nie spadamy z podium w kategorii Najlepszy Dealer. W tym roku zdobyliśmy najwyższą nagrodę „ZŁOTEGO KŁOSA” jako Dealer Roku 2019 od firmy New Holland.

Poza prowadzeniem firmy AGROS-WROŃSCY posiadamy też hodowle krów szkockich Highlandów. To jest dość świeży pomysł – Jan Wroński hoduje je dopiero od 3 lat.

Na pytanie o plany na przyszłość firmy Agros na pierwszym miejscu znalazła się informacja o kolejnej inwestycji w Zdanowicach, gdzie powstaje właśnie nowa filia dla rolników z województwa świętokrzyskiego.

– To dla nas nowy teren i nowi klienci. Bardzo cieszymy się na te znajomości. Wierzę, że wiele z nich przerodzi się w przyjaźnie tak jak się to dzieje na terenie działalności naszych innych oddziałów. A jesteśmy na rynku już 30 lat. Salon sprzedaży oraz serwis stacjonarny powstaje w Zdanowicach obok Jędrzejowa. Wspieramy gospodarzy z tego terenu już od maja. Za kilka miesięcy stanie w tym miejscu budynek zaprojektowany specjalnie pod potrzeby rolników. Wiosenne prace w pełni tak więc jesteśmy w gotowości, by dostarczać Wam maszyny i części oraz organizować mobilny serwis.

– mówi Beata Wrońska, szefowa marketingu Agros-Wrońscy.

Oferta maszyn firmy Agros-Wrońscy jest dostępna również na stoisku handlowym w serwisie Motomaszyny.pl.

Ciągnik - ogłoszenia na giełdzie maszyn ciężkich: