Harvester LOGSET 12H GTE HYBRID – dane techniczne

Najbardziej produktywna maszyna na świecie – to prawdziwy gigant do wydajnego i opłacalnego pozyskania drewna.

Logset 12H GTE Hybrid – to maszyna, która posiada wiele zalet, między innymi rewolucyjną technologię hybrydową, podwójną hydraulikę, mocny dźwig i solidną skrzynię biegów. Krótko mówiąc, stabilność, niezawodność i komfort w jednym dużym pakiecie.

Co daje hybrydowa technologia?

MOC
Energia elektryczna jest szybka i potężna. W ciągu mikrosekundy układ hybrydowy może dostarczyć do 510 KM i wygenerować ogromny moment obrotowy 2000 Nm. System hybrydowy natychmiast reaguje na obciążenie robocze, zapewniając dodatkowe zwiększenie mocy żurawia. Taka moc gwarantuje, że maszyna poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

EKONOMIA

System hybrydowy ma podwójne zalety: wyższą wydajność i wyjątkowo niskie koszty eksploatacji. Wymagałoby to ogromnego silnika i beczek paliwa, aby wygenerować taką samą ogromną moc i moment obrotowy, jaki zapewnia układ hybrydowy. Zużycie paliwa jest znacznie niższe w porównaniu z tradycyjnym układem napędowym.

Układ hybrydowy eliminuje szczytowe zapotrzebowanie mocy zwykle wymagane od silnika. Stabilna wydajność silnika pozwala zaoszczędzić znaczne ilości paliwa, wydłuża żywotność silnika i obniża koszty konserwacji.

EKOLOGIA

System hybrydowy wykorzystuje energię elektryczną do wytwarzania energii. Energia elektryczna jest znana jako zielona i przyjazna dla środowiska. Niższe zużycie paliwa i stabilne działanie silnika oznaczają również mniej spalin dla środowiska. Hybrydowy kombajn Logset spełnia wszystkie współczesne standardy ekologiczne, bez uszczerbku dla zysków i mocy.

Osiem zalet wynikających z połączonej mocy.

 1. System Hybrydowy
  Silnik elektryczny oferuje zadziwiającą moc i moment obrotowy w silniku AGCO Power 7,4 l. Szybka reakcja na zmianę obciążenia poprawia wydajność maszyny. Układ hybrydowy zapewnia do 510 KM i 2000 Nm przy normalnych obrotach roboczych. Zapewnia natychmiastową moc i oszczędność paliwa.
 2. Kabina
  Kabina ma doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach. Zmodernizowana osłona świateł roboczych jeszcze lepiej chroni te światła i dach kabiny. Nowa konstrukcja zmniejsza wysokość transportową i nadaje kabinie przyjemny, okrągły profil. Niski poziom hałasu w kabinie ma kluczowe znaczenie dla wygody operatora.
 3. Żuraw
  Wytrzymały żuraw równoległy Mesera 285H ma optymalną geometrię wysięgnika dla czystego ścinania i bardzo ciężkiego drewna. Niska konstrukcja kolumny i wąski wysięgnik gwarantują dobrą widoczność z kabiny do obszaru roboczego.
 4. LOGSET TOC-MD2
  Własny system sterowania Logset, Total Operation and Control Measuring Device 2 (TOC-MD2) maksymalizuje produkcję i jest łatwy w nawigacji i obsłudze. Technologia jest dokładnie sprawdzona przez lata. Funkcje takie jak adaptacyjna optymalizacja posuwu ułatwiają życie operatora i zwiększają wydajność maszyny.
 5. Tylne podwozie
  Większy zbiornik paliwa oznacza krótszy czas przestoju na tankowanie i więcej produktywnego czasu w lesie. Całkowita objętość zbiorników paliwa wynosi 500 litrów. Również zbiorniki oleju hydraulicznego zostały zmodernizowane do większego rozmiaru. Zbiorniki można przechylać na bok, gdy potrzebny jest serwisowy dostęp do pomp hydraulicznych.
 6. Napęd – transmisja
  Skrzynia biegów jest kontrolowana i optymalizowana przez system sterowania TOC 2. Połączenie niezawodnych wózków NAF, zarówno z przodu, jak i z tyłu, oraz mocny system blokady ramy, który wykorzystuje duże siłowniki hydrauliczne, zapewnia idealną stabilność harwestera. Hydraulicznie wyważone przednie wózki są dostępne jako wyposażenie opcjonalne.
 7. Hydraulika
  Logset 12H GTE Hybrid ma dwie pompy robocze o pojemności 210 cm3. Podwójny układ hydrauliczny gwarantuje wystarczający przepływ oleju hydraulicznego do obróbki ciężkiego i trudnego drewna, nawet gdy żuraw jest używany do podawania.
 8. Głowica tnąca
  Pełna gama głowic do harwesterów pozwala wybrać głowicę, która odpowiada Twoim potrzebom. Głowica harwesterowa Logset TH jest kluczem do osiągnięcia lepszej wydajności.

Dane techniczne

WYMIARY

WAGA 24 000 kg

SYSTEM HYBRYDA + SILNIK ELEKTRYCZNY

Max moc przy 2 000 obr./min, 380 Kw (510KM)

Max moment obrotowy przy 1 500 obr./min, 2 000 Nm

SILNIK SPALINOWY

Typ AGCO Power 74 AWF

Stage EU Stage IV / EPA Tier 4 final

Max moc przy 1 900 obr./min, 220 kW (300KM)

Max moment obrotowy przy 1 500 obr./min, 1 200 N

Zbiornik paliwa 500 l

DEF 40 l

SILNIK ELEKTRYCZNY

Max moc przy 2 100 obr./min, 175 kW (240 KM)

Max moment obrotowy przy 1 500 obr./min, 800 Nm

NAPĘD

Typ hydrostatyczny, mechaniczny

Siła pociągowa 230 kN

Skrzynia biegów 2 przekłanie

SYSTEM HYDRAULICZNY

Wydajność 1 000 obr./min 210 + 210 l/min

Pojemność zbiornika oleju hydraulicznego 400 l

KABINA

System kontroli TOC 2

Narzędzie pomiarowe TOC – MD 2

Napięcie 24 V

OPONY

Przód 780/50-28,5

Tył 780/50-28,5

ŻURAW

Opcje żurawia Mesera 280H – 285H

Zasięg 9,7 – 11m

Udźwig 280 kNm

Opcje głowic tnących TH80; TH

Zalety LOGSET TOC-MD2
 • duża moc – 510 KM
 • 15 – 30% niższa emisja CO2
 • 5% niższa emisja hałasu
 • oszczędność paliwa nawet do 25%
 • większa wydajność

Harvester - ogłoszenia na giełdzie maszyn ciężkich: